• info@mugaenerji.com.tr
  • Yakut Mah. Elisevenler Cad. No:12/A
img
Bağ Evi Projesi

Bağ evlerinin güneş enerjisi sistemlerini tercih etmelerinin birçok avantajı bulunmaktadır. Güneş enerjisi temiz ve yenilenebilir bir enerji kaynağıdır, çevre dostudur ve karbon ayak izini azaltır. Bu da bağ evi sahiplerinin doğaya duyarlı bir yaşam tarzı benimsemelerine yardımcı olur. Ayrıca, güneş enerjisi sistemleri kullanarak elektrik faturalarında büyük tasarruflar sağlanabilir. Güneş enerjisi ile çalışan sistemler, enerji maliyetlerini düşürerek bağ evi sahiplerine ekonomik avantajlar sunar. Bağ evleri için güneş enerjisi sistemleri aynı zamanda enerji bağımsızlığı sağlar. Bu sistemler sayesinde bağ evleri, kendi elektrik ihtiyaçlarını karşılayabilir ve dış bir enerji kaynağına ihtiyaç duymadan yaşamlarını sürdürebilirler. Bu da bağ evi sahiplerine bağımsızlık ve güvence hissi verir.

Güneş Enerji Santral Kurulumu

Güneş enerji santralleri, güneşten gelen ışınların içerisindeki enerjiyi değerlendirmek amacıyla kuruluyor. Bu enerji, en temiz enerji olarak görülüyor. Güneş enerjisi, karbon salınımını engellemesinin yanında elde edilmesi de kolay bir enerji. Panel kurulumları ve gerekli voltaj ayarlamaları yapıldıktan sonra, panellerin depolama özelliği sayesinde enerji kullanılmaya devam edebiliyor. Güneş enerjisi santrallerinde, güneş panellerinde, büyük enerji pilleri bulunuyor. Güneşten gelen enerji, güneş pilleri ve akülere depo ediliyor. Güneş enerjisi hem temiz hem de sınırsız bir kaynak. Yenilenebilir bir enerji kaynağı olması sayesinde çevre kirliliğini önlemede büyük bir rolü var.

img
img
Solar Taşınabilir Enerji Sistemleri

Taşınabilir güneş panelleri, güneş enerjisini yakalayıp elektriğe dönüştüren fotovoltaik hücrelerden meydana gelmektedir. Taşınabilir güneş panelleri daha sonra birbirine bağlanır ve güneş tarafından üretilen enerjiyi depolamak için bir pile bağlanır. Daha sonra pilde depolanan enerji elektrik enerjisi olarak kullanılmaktadır. Taşınabilir güneş panelleri değişik bütçeler ve enerji ihtiyaçları için farklılık gösterebilmektedir. Taşınabilir güneş panelleri avantajları arasında yüksek verimlilik ve düşük bakım maliyetleri yer almaktadır. Bununla birlikte taşınabilir güneş panellerinin en önemli faydası ve birçok insan tarafından tercih edilmesinin nedeni ise sahip olduğu kısa süreli yatırım getirisidir.

Tarımsal Sulama Sistemleri

Tarımda sulama sistemleri, gerekli suyu doğal yollardan alamayan bitkiye; yapay yolla getirilen suyun toprağa verilmesi ve toprak aracılığı ile bitkinin köküne doğru yer ve zamanda ulaştırılmasıdır. Tarımda sulama sistemlerinde dikkat edilmesi gereken önemli hususlar vardır. Bunların başında ise suyun doğru kullanımıdır. Tarımda sulama sistemleri arasındaki en verimli ve en az su kullanan sulama yöntemi damlama sulama yöntemidir. Bu yöntemde kullanılan su diğerlerine göre daha azken alınan verim diğerlerinden daha fazladır. Sıra şeklinde yerleştirilen bitkilerde ve ağaç yetiştiriciliğinde kullanılmaktadır. Sıra üzerindeki bitkiler gibi düzgün bir sıra olan borudaki deliklere uygulanan basınç sonrasında sadece bitki köklerine su gönderilir.

img
img
Şarj Kontrol Cihazları

Solar şarj kontrol cihazı veya solar şarj regülatörü, akü ve/veya akü grubunun fazla şarjdan veya yüksek voltajdan zarar görmesini engellerken güneş panellerinden gelen voltajı ve akımı dengelemeye yarayan cihazlardır. Güneşli saatlerde güneş panellerinden gelen elektrik, solar şarj kontrol cihazı tarafından düzenlenerek akülere iletilir ve akülerin en verimli şekilde şarj edilmelerini sağlarlar. Güneşi olmadığı akşam saatlerinde ise solar akü veya akü grubundaki enerjinin tekrar güneş panellerine ulaşarak güneş panellerine zarar vermesini engellerler.